פרטי הקורס

וידאו זה משהו שאנחנו חווים כל יום, החל מסרטוני בית של המשפחה, תוכנית הטלוויזיה האהובה עלינו ועד לסרט האחרון המפוצץ. הסרטון שימש כדי להביא את העולם אלינו ולספר את סיפוריו. לכולנו יש סיפור משלנו שאנחנו רוצים לספר. קורס זה יכיר לכם מושגים וטכניקות יסוד שמאחורי הווידיאו והוא מיועד לכל רמה של עניין.

לעיתים קרובות יהיה לנו חזון יצירתי לסרטונים שלנו אך חסר לנו הידע הטכני וההבנה בכדי להשיג את הפוטנציאל בסרטים שלנו. קורס זה ייקח אתכם פשוט מלהצביע על המצלמה ולהקליט את השיא, לשליטה מלאה על ההיבטים היצירתיים והטכניים של צילום וידאו.

שיעורים

לוח זמנים
1 מבוא לכידת וידאו

שיעור מבוא זה קובע מהו הווידיאו הדיגיטלי והוא בוחן כמה סגנונות שונים אותם ניתן לחקור. זה יסתכל גם על ציוד וידיאו בסיסי – באיזו מצלמה להשתמש ולמה? בחינת אפשרויות שונות מהטלפון למצלמות צרכניות ועד למצלמות קולנוע פרו ומה תוכלו להשיג איתן.

2 איך עובד וידאו

שיעור זה מפרק את אופן הצילום של הווידיאו במצלמות שלנו ומתבונן בהיבט חשוב בסרטון החיוני להבנתנו – מסגרות לשנייה. שמירת הסרטים שלנו יכולה להיות מבלבלת ומרתיעה מכיוון שיש כל כך הרבה פורמטים שאנו בוחרים, אז מה נכון? שיעור זה מכסה זאת לעומק כך שתדעו מה לבחור בכל פעם, בין אם אתם מעלים סרטון ביוטיוב או מתכננים הקרנה!

3 צמצמים ועדשות

האם תהית אי פעם איך יוצרי סרטים תופסים תחושת קנה מידה בצילומים שלהם, או שהם יכולים להתקרב ואישי לנושא? עדשות מאפשרות שימוש כדי לשלוט במה שאנחנו רוצים שהצופה יראה. שיעור זה מכסה את העדשות השונות בהן נעשה שימוש וכמו כן מכסה כיצד אנו יכולים לשלוט על עוצמת הקול של האור בסצנה באמצעות הצמצם. זה גם שולט בעומק השדה בסצינה, ומאפשר מיקוד רדוד או חדות עד לנקודה הרחוקה ביותר בסצינה.

4 טכניקות קומפוזיציה ותנועה

חלק עצום מצילום סרטון מצליח הוא תכנון. חזיית הסרט שלנו עוד לפני שנפעיל את המצלמה תעזור לנו ליצור סרטים מגובשים יותר. שיעור זה עוסק בתכנון הסצנות שלנו ובהבנת טכניקות קומפוזיציה. תנועה היא ההבדל הגדול ביותר לקומפוזיציה מתמונות הסטילס שלנו ולכן זו מיומנות חדשה שעלינו ללמוד לשלוט עליה והיא מכוסה גם בשיעור זה.

איזון לבן ותאורה

טמפרטורת הצבעים חשובה מאסיבית להמשכיות מוצלחת בסרטונים שלנו. איזון לבן שגוי פירושו צבעים שגויים ולכן שיעור זה מכסה כיצד לתקן את זה בכל פעם. זה הולך יד ביד עם תאורה, שכן סצינה מוארת נכונה יכולה להשפיע מאוד על האווירה והמצב הרוח של הצילום!

6 צילום וידאו ידנית

בשיעור החשוב ביותר הזה, עם כל הידע הזה, הגיע הזמן להפגיש את כולו ולהשתלט על המצלמה ולא על המצלמה שמקבלת החלטות עבורנו. צילום ידני מלא מעניק לך שליטה יצירתית מוחלטת על הקלעים שאתה מצלם. תריס, צמצם ו- ISO מתחברים יחד ובקרה ידנית מעניקה לך שליטה יצירתית מוחלטת בסרטים!

7 שמע

הסאונד הוא 50% מהסרטים שלנו. זה מאסיבי חשוב לאיך עובד סרט / ראיון / סצנה. בלי שמע אין לנו מה לעבוד. זה גם מסתכל על החשיבות או האודיו וכיצד להתחיל לסנכרן את השמע עם וידאו למוצר מעודן.

8 סינמטוגרפיה בסיסית

סינמטוגרפיה היא החלק היצירתי בסרטון. לאחר שקבענו את כל ההיבטים הטכניים של הווידיאו, כעת מדובר להבטיח שהסרטונים שלנו ישמרו על איכות לאורך כל הדרך ושנוכל להשיג את החזון שלנו על ידי הצבת כל ההיבטים של הקורס לייצור מוצר סופי.