צלמים בימינו מבינים את הגידול בביקוש לסרטונים לאחרונה ורבים חושבים ללמוד צילום וידאו. הם מתפתים לספק שירותי וידיאו יחד עם עבודות הצילום שלהם באתר. יתר על כן, סרטונים יכולים להביא חיים נוספים לנושאים או לסצנה. אפילו בתי התקשורת מחפשים יוצרים נוספים של תכני וידאו בגלל הביקוש הגובר לסרטוני מניות איכותיים. אם אתה רוצה להפיק סרטוני מלאי באיכות גבוהה כצלם, טיפים אלה יעזרו לך לצאת.

הבנת שיעורי מסגרות

ככל שתוכלו לצלם יותר פריימים בשנייה, כך תהיה לכם נזילות בסרטון. כצלם, עליכם לדעת כבר על fps (מסגרות לשנייה). שיעורי המסגרת הנפוצים הם 24 ק”ג, 25 fps, 30 fps ו- 60 fps. לכל קצב פריימים יש מראה ותחושה משלו. 24 ו -25 fps מספקים את קטעי הווידיאו הקולנועיים הקלאסיים בעוד 60 fps יכולים לספק איכות מציאותית יותר. Fps יכול להתאים גם למיקומים שונים בצורה שונה. בסופו של דבר, זה תלוי בך לבחור את קצב המסגרת על סמך מה אתה מכוון.

Video Shoot

התריס צריך להתאים לקצב המסגרת

מהירות התריס אינה משמשת באותו אופן בצילומי וידיאו כמו בצילום סטילס. וידאו הוא סדרת חשיפות הזקוקות לטשטוש תנועה מסוים כדי לבצע עסקאות טובות בין כל תמונה. התריס המהיר יותר יכול להקפיא את האובייקטים הנעים מתמונה לתמונה, והווידיאו ייראה קצוץ. כלל האצבע קובע כי מהירות התריס צריכה להיות כפולה מקצב המסגרת. אם אתה מצלם 25 fps, מהירות התריס צריכה להיות 1/50. השתמש במהירות התריס הקרובה ביותר אם אינך מצליח למצוא את המדויק.

השתמש במצב הידני

היצמד תמיד למצב ידני אם ברצונך לתפוס תצוגות טובות. הגדרות אוטומטיות יכולות להפריע מדי פעם לחשיפה בסרטון. הגדר את ISO, צמצם ותריס ידנית לפני ההקלטה. למצלמות ה- DSLR וללא מראה יש חיישנים גדולים שיכולים להציע עומק קולנועי יותר בסרטון. גם אם אתה לא שומר על המיקוד בנושא כל הזמן, זו לא בעיה. עם הזמן תלמד להזיז את הנושאים אל מחוץ למיקוד כדי לצלם קטעים טובים יותר.

Camera still

השאר את המצלמה

שימוש במסטיק, סליידר או כל מייצב תמונה אחר יכול לסייע בירי מדה טובה יותר. תנועת המצלמה היא חלק מרוב הסרטונים. אתה צריך להתנסות בתנועות שונות תוך כדי ניסיון לשמור על מסגרת דוממת. אל תלך על תנועות מהודרות יותר עד שתשליט על היסודות.

ניסוי וטעייה

אל תצפו ליצור את קטעי הווידיאו הטובים ביותר בחייכם בניסיון הראשון שלכם. תעבור מספר ניסויים ושגיאות לפני שתוכל להנחית צילומים ללא דופי. שמור תמיד ניסוי חדש מוכן לצילום הבא שלכם. אתגר את עצמך בטכניקות חדשות. תנועות איטיות, מל”טים וזום הם חלק מהטכניקות שאתה יכול ליישם כדי להביא יותר יצירתיות לסרטונים שלך.